Urządzenie salonu to z jednej strony niezwykle trudne, ale z drugiej również bardzo przyjemne zadanie. Salon jest przecież naszą wizytówką oraz najważniejszym pomieszczeniem w całym domu, z którego korzysta cała rodzina. Co powinno znaleźć się w funkcjonalnym salonie? Bez wątpienia podstawę jego wyposażenia stanowi odpowiednio dobrana kanapa. Jaka jest najlepszym wyborem? Oczywiście ta, którą można rozłożyć i zamienić w komfortowe łóżko. Sprawdź, jak wybrać rozkładaną sofę do salonu, aby dobrze służyła w nim przez długie lata.

Czy sofy rozkładane to odpowiednie meble dla Ciebie? Dlaczego warto posiadać rozkładaną kanapę w domu oraz jakie modele cieszą się aktualnie największą popularnością? Jeśli szukasz odpowiedzi na tego rodzaju pytania, trafiłeś doskonale. Oto garść odpowiedzi, które pozwolą ci lepiej dobrać sofę do salonu.

Rozkładana sofa – jaka?

Przede wszystkim musisz zastanowić się jaka rozkładana sofa najlepiej sprawdzi się w Twoim domu. Oczywistym jest, że czym większa tym lepiej, jednak z drugiej strony nie należy nadmiernie zagracać przestrzeni. Co więcej, nie bez znaczenia jest również cena takiej sofy oraz to ile pieniędzy możemy na nią przeznaczyć. Naszą propozycją, która wydaje się być najsensowniejsza oraz bijącą wszelkie rekordy popularności jest rozkładany narożnik. Dopasuje się on zarówno do dużych, jak i mniejszych przestrzeni, więc jest to rozwiązanie na miarę twojego domu.

Dlaczego warto postawić na sofę rozkładaną?

Sofa rozkładana to dwa meble w jednym. Za dnia jest to kanapa, na której w komfortowych warunkach może wypoczywać cała rodzina, zaś w nocy jest to pełnowymiarowe łóżko, które spokojnie może zastąpić tradycyjny model, który nadaje się również do sypialni.

Najmodniejsze propozycje

W ostatnim czasie za najmodniejszą propozycję można uznać sofę z welurowym obiciem w oryginalnym kolorze. To duże pole do popisu, ponieważ producenci prześcigają się w coraz to bardziej wymyślnych barwach.