Techniki krycia dachu są różne. W ostatnim czasie rosnącą popularnością cieszą się blachodachówki, choć wielu klientów nadal pozostaje wierna tradycyjnym dachówkom. Często także spotkać można dachy kryte papą. Materiał ten był szczególnie popularny w okresie PRL-u, aby później w kolejnych latach stać się nieco zapomniany.
Teraz jednak produkt ten ponownie zyskuje na popularności. Papa termozgrzewalna pozbawiona jest wad wad swej poprzedniczki. Kładzie się ją wygodnie i łatwo wycina, dopasowując do krzywizn dachu. W porównaniu do innych materiałów, papa jest lekka i charakteryzuje się dużą trwałością. Prawidłowo położona zapewnia wieloletnią izolację. Nowoczesne papy składają się z wielu warstw, na które składa się asfalt, osnowa i posypka mineralna.
W czasach kiedy koszty budowy domu w porównaniu do przeciętnych zarobków są stosunkowo wysokie, coraz więcej ludzi szuka oszczędności. Wybór papy termozgrzewalnej może być dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy patrzą na stosunek jakości do ceny.