Z pewnością wizja mieszkania na dalekich peryferiach przeraża wiele osób. Oddalanie od cywilizacji, kin, teatrów, banków, sklepów. Mieszkanie w małej społeczności, gdzie wszyscy się znają. Kłopotliwe dojazdy do urzędów i do pracy… Minusów jest doprawdy sporo. Jednakże dużym atutem takich nieruchomości jest to, iż są on bardzo tanie – notabene właśnie przez te wszystkie niedogodności. Kupca na nieruchomość w odległej od miasta wojewódzkiego wsi nie jest łatwo znaleźć. Stąd też i atrakcyjna cena.

Jednakże zarówno emeryci, jak i miłośnicy przyrody, którzy pracują przez internet, mają w takich miejscach czego szukać. W atrakcyjnej cenie mogą bowiem nabyć nieruchomości położone niekiedy w doprawdy malowniczych stronach (a jednocześnie zapomnianych, mało ucywilizowanych i peryferyjnych – niektórzy jednak właśnie w tym aspekcie widzą cały urok takich domków).

Ważne jest to, jakie są nasze oczekiwania i na czym nam tak naprawdę najmocniej zależy. Jeśli te wszystkie minusy są dla nas znośne, to opcja zakupu domku na odludziu zasługuje na rozważenie.