Spośród istniejących na rynku ofert związanych z rachunkiem bankowym, dość często klienci wybierają propozycję konta prywatnego w banku inteligo. Zobaczmy co ma ono do zaoferowania swym posiadaczom, że tak chętnie z niego korzystają.

Pierwsze co, to bezpłatne założenie rachunku nie wychodząc z domu. Wystarczy wypełnić wniosek o otwarcie rachunku, podać swoje dane osobiste, które po pozytywnej weryfikacji telefonicznej wprowadzane są do systemu, a pracownicy przygotowują następnie umowę, którą w ciągu kilku dni dostarcza nam kurier do podpisania. Po odesłaniu jej do centrali, klienci czekają już tylko na aktywację konta, co jest szybką czynnością a dalej to już pozostaje im nieograniczony dostęp do niego 24 godziny na dobę, a środki na koncie zawsze są dostępne do użytku. Jest to istotne, ponieważ istnieją placówki zastrzegające sobie od pewnej godziny prawo do zamknięcia rachunku klientowi, gdyż obracają jego finansami.

Użytkownicy konta w inteligo mogą cieszyć się z darmowych i nieograniczonych przelewów internetowych, a także dla swej wygody mają możliwość założenia zleceń stałych, które sporo ułatwiają płacenie comiesięcznych rachunków czy rat kredytu. Użytkownik tylko raz ustala odbiorcę wpisując jego pełne dane w swych zakładkach na rachunku prywatnym, by w późniejszym czasie nie musieć za każdym razem ich powtarzać. Dane te są przechowywane tak długo, jak chcemy i z nich korzystamy.

Konto osobiste to również karta płatnicza, która w wypadku inteligo wydawana jest bezpłatnie. Do dyspozycji klientów intelligo jest spora liczba darmowych bankomatów na ternie całego kraju. Ich obsługą zajmują się między innymi: PKO Bank Polski, BZ WBK oraz eService, a ich rozmieszczenie a tym samym dostępność jest dogodna dla klientów inteligo.

Obecnie przy zakładaniu konta w inteligo nowi klienci otrzymują atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe, podobnie jak użytkownicy rachunku polecający go swym znajomym. Kampania ta, jest czysto zachęcająca do skorzystania z oferty inteligo, reklamująca zalety produktu szeroko w internecie, gdzie funkcjonuje ono od początku swej działalności.