Pośród nas są tacy ludzie, których praca wymaga wyjątkowych pokładów kreatywności. Mowa tutaj o różnego rodzaju artystach, muzykach czy freelancerach. Jednostki takowe z reguły pracę wykonują w swym domowym zaciszu i nie udają się każdego dnia do biura, by przepracować ustawowe osiem godzin. Organizacja miejsca jest dla nich bardzo istotna.

Nienormowany czas pracy oraz konieczność wykrzesania z siebie niebywałej mocy twórczej, sprawiają, że przestrzeń, którą otaczają się rzeczone osoby powinna sprzyjać wykonywanemu przez nie zawodowi. Dla przykładu, mieszkanie, w którym żyje i pracuje pisarz musi go w pewniej sposób inspirować, ale jednocześnie – nie może rozpraszać. Jak osiągnąć taką organizację przestrzeni?

Niewątpliwym kluczem są drobne, lecz finezyjne szczegóły. Powieszony na ścianie obraz, za którym kryje się jakaś historia, antyk czy nawet kaloryfery dekoracyjne. Wszystkie te rzeczy w znacznym stopniu są w stanie pomóc w pracy osobie, która każdego dnia musi zmagać się z przychodzącą oraz odchodząca weną.