Nocleg króla
Kto z nas nie marzył chociaż przez chwilę, żeby pomieszkać choćby na kilka dni w zamku lub pałacu? Hotele umiejscowione w zabytkowych budowlach – najczęściej za słoną opłatą – dają taką możliwość.
Oprócz zwykłych pokoi, znajdują się w nich często całe apartamenty do wynajęcia. Jeśli zamek lub pałac jest w dodatku pięknie położony, na przykład tworzy zespół pałacowo – parkowy, a w pobliżu znajdują się lasy, woda, albo stadnina koni, możemy przeżyć przygodę, jaką daje tylko podróż w czasie.
Nie należy się jednak obawiać o warunki sanitarne – stare budowle można dostosować do wymogów nowoczesnego życia, nie psując przy tym ich pierwotnego wyglądu i charakteru. Znajdują się w nich pierwotnie nieobecne łazienki, prąd, połączenie z internetem. Niektórzy mogliby powiedzieć, że prawdziwy król z dawnych lat nie posługiwałby się tabletem przy obiedzie – jednak skoro ta przygoda ma być bajką, kto nam zabroni wymieszać elementy stare z nowymi, miniony dawno w tym miejscu sentyment i magię z dzisiejszą wygodą?